judaoroszlanja

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 








 

Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Ltogatottsg
Induls: 2009-12-26
 

 

 

 

Antikhiai gylekezetek megszletse

 

Szellemi  szlszoba

A nyri alkalmainkon imdkoztunk azrt, hogy Krisztus Teste, a Menyasszony eljjjn Magyarorszgon. Prftai szval s prftai cselekedetekkel is ezt hvtuk ltre.
Hirdettk, hogy Krisztus Menyasszonya egyesljn a mennyei Vlegnyvel; a Szent Szellem vljon eggy a mi szellemnkkel, s jjjn ltre a Brny felesge, amely nem egyhz, nem valamelyik llam ltal elismert kzssg, szervezet, hanem Krisztus l, lktet, feltmadt, helyrelltott TESTE felekezeti hovatartozs nlkl.
Most pedig azt mondja a Szent Szellem, hogy ahol hzassg van (fldi skon is) a teremts rendjnek megfelelen ott a kvetkez ami trtnik az a szlets. 
Amikor helyrell Krisztus szellemi Teste itt a fldn,s Isten szerinti Menyasszonny, felesgg vlik, akkor szlni fog. Amint a szelleme befogadja az Atytl jv l, igemagvakat s megtermkenyl ltaluk, szlkpess vlt s elkezddik ez a szellemi terhessg.
A Szent Szellem bernykolja a szellemnket, s az Ige megfogan bennnk,kihirdetjk, hogy legyen gy,itt a fldn is, ahogy a mennyben mr megvan alkotva.

-Mit fog szlni Krisztus Teste, a Brny felesge itt a fldn?
- Isten TKLETES AKARATT, amit a mennyben mr eltervezett.

Azt mondta ma a Szent Szellem, hogy alkalmaink ilyen SZLSZOBK lesznek, HALLELUJA! HALLELUJA!
Ettl nagyon felbtorodtam.

Alkalmainkon,ahol ott van a prftai kenet, amint kzbenjrunk, hozznk jn Isten l, kinyilatkoztatott szava, prftai Sz ltal s ezeket fogjuk megszlni. 
Magyarorszggal s a magyar Eklzsival kapcsolatos Isteni terveket fogjuk megszlni, hogy azok itt a fldn lthatv vljanak.

Hogyha prftaknt, kzbenjrknt, imdkozknt rszt szeretnl venni ebben a szlsben, akkor szeretettel vrunk havonta egy alkalommal Gyrben. 
Isten l Szava jtt hozzm azzal kapcsolatban, hogy most mit kell elkezdeni megszlni, hogy lehozzuk a Mennyet, az Atya tkletes akaratt a Fldre.

 

 

Antikhiai gylekezetek szletse

 

Antikhia - Szria fvrosa volt Krisztus eltt 301-ben plt. A Rmai Birodalom 3. legnagyobb vrosa volt. Innen indult Pl ksrivel mindhrom misszis jra. Ez volt az els pogny, keresztny gylekezet.

 

Ma mr Szria fvrosa Damaszkusz. A lakossg 10%-a keresztny, ennek a tbb mint fele az Antikhiai ortodox egyhz tagja. A Wikipdia szerint Pter s Pl alaptottk. Szriban 6, Libanonban 6, Irakban 1, Trkorszgban 3, szak Amerikban 2, Dl – Amerikban 2 egyhzmegyje van.

 

Aznap, amikor a Szent Szellem a szlsrl beszlt velem, tovbb folytatta, azt mondta:

- Azt akarom, hogy ti itt Magyarorszgon megszljtek a szellemi Antikhiai gylekezeteket, vagyis hvjatok el prftai szval apostoli gylekezeteket. n ma ezt a munkt akarom elvgezni az egsz vilgon. Ez a tervem, s akaratom, mely a Mennyben mr megvan. Kibocstottam Szellemem szerte a vilgon, kikldtem angyalaim, hogy vgezzk el ennek a munknak a helyrelltst rajtatok keresztl.

Szriban ma ezrt forr a leveg, mert a vallsos srkny ( lsd Jel. 12:4) el akarja puszttani az n munkmat. Keljetek fel, erststek meg magatokat s dolgozzatok Velem ebben a helyrelltsban.

 

F, ht ettl aztn felvillanyozdtam. rltem annak, hogy mr vgre nem szellemi fejedelmeket s hatalmassgokat mutat meg, hanem az pts munkjt bzza rnk.

Azt ltom, hogy Isten apostolokat s prftkat kld Szriban is, ahogy az els szzadban tette, amikor Barnabst s Sault oda kldte, hogy a helyrellts munkja vgbemenjen s, hogy erstsk az ottani gylekezeteket.

De nemcsak Szriban kld Isten apostolokat s prftkat, hanem mindenhova a vilgon, hogy ezeket a gylekezeteket elhozza, visszalltsa az eredeti minta alapjn.

 

De Grgorszgban ugyanez a helyzet. Isten most a vgidkben a Bibliai vrosokkal klnsen foglalkozik, mert mintegy utols fzisknt helyre fogja lltani az els gylekezeteket, az eredeti llapotban.

Ezekben az orszgokban most egy vajds zajlik, egy szellemi szlets, egy szellemi helyrellts, VISSZALLTS, Isten visszalltja az Eklzsijt az eredeti llapotban. s ami a fizikai vilgban zajlik ezekben az orszgokban, az ennek a szellemi folyamatnak a visszatkrzdse.

Ma egy szellemi hbor zajlik mindenhol a vilgban, de ezekben az orszgokban klnsen, Isten munkja ellen a stn bevetette minden erejt, jobban ismeri ezeket az isteni terveket, mint sokszor  mi. De ami el van tervezve, az be lesz fejezve Isten Szelleme ltal.

 

Azt mondta a Szent Szellem, hogy: minden prftai ima ltal fog itt a fldn megvalsulni. Adok nektek teremt kenetet, hogy amit mondok nektek, azt a kormnyz kzbenjrs ltal lehvjtok a fldre, hogy manifesztldjon. Korbban megtantottalak titeket a kormnyz kzbenjrsra, most alkalmazztok.

Figyeljetek! Rm figyeljetek!

 Nektek prftknak mindig meg fogom mutatni, hogy mi az, amit meg akarok tenni az orszgban, a vilgban, az n Gylekezeteimben, azt hirdesstek, s imitok ltal hvjtok lre, hvjtok le. Azzal az imval, ahogy eddig tantottam nektek, ahogy hsgesek lesztek ebben, akkor semmi nem lesz lehetetlen nektek!

 

Azt mondta, hogy most foglalkozzak az Antikhiai gylekezettel, hirdessem ki s imdkozzuk be a Valsgba!

 

Ezek utn rmmel lltam neki, hogy lerjam, amit mutat nekem errl a gylekezetrl. Nem tants akar ez lenni, hiszen nem vagyok tant, hanem egy lts, amit Isten meg akar valstani az eredeti minta alapjn itt az orszgban.

 

Az Antikhiai gylekezet gy alakult ki, hogy az els Jeruzslemi gylekezetet, amely mr igen nagyra duzzadt, elkezdtk komolyan ldzni. Ap.csel 11:19

Ezrt a hivk minden irnyba elmenekltek Jeruzslembl…. Mindenhol hirdettk az rmzenetet, de csak a zsidknak.”

Ebben a vrosban kezdtk el elszr hirdetni a pognyoknak, a grg pognyoknak az l evangliumot, s az Evanglium ezutn megllthatatlanul terjed a nem hivk kztt, a vilgban, az apostolok ltal.

Ezt a gylekezetet Ciprusi s Cirnbl szrmaz hivk alaptottk.

Isten gondoskodott, hogy ez a gylekezet, ahol erteljesen mkdtt Isten kegyelme – apostoliv vljon egy id utn.

Isten elszr odakldte a Jeruzslemi gylekezetbl Barnabst, aki elkezdte magasabb szintre vinni a gylekezetet. (Csel.11:22)   ciprusi szrmazs lvita volt, Pl rgi bartja ( Csel.9:27). De Barnabs nem vgezte a szolglatt sokig egyedl, azt olvassuk, hogy maga mell vette Plt s 1 vig gy egytt szolgltak ebben a gylekezetben. Majd Pl s Barnabs eltvoztak onnan Jeruzslembe.

A legfontosabb dolog az, hogy a tantvnyok felhzi sszegylekezsbl APOSTOLI GYLEKEZETEK ALAKULTAK KI IZRAELBEN IS A NEMZETEKBEN IS.

Ezrt ott ahol ilyen kzbenjrsok vannak ma is, felhzi sszejvetelek, oda Isten kldi a mennybl a tzet, amelynek kvetkeztben ezekben a napokban gy fognak megszleti ezekbl a kzbenjr imakzssgekbl az apostoli gylekezetek.

 

Aztn klnbz esemnyek trtnnek kzben, s a 12:25 – ben azt olvassuk, hogy:

 „Miutn Barnabs s Saul befejeztk a feladatukat Jeruzslemben, visszatrtek a szriai Antikhia vrosba. Magukkal vittk Jnos Mrkot is.”

 

Figyeljnk meg nhny apostoli szempontot, ami az igazi apostolokra jellemz:

 

-         az apostolok soha nem jrnak szolglni egyedl

-         soha nem telepszenek r egy gylekezetre hossz vekig, 1 max. 2 v volt az, ameddig Pl egy helyen volt.

-         Csel. 14:23 „minden egyes vrosban kivlasztottk a helyi gylekezetbl azokat, akiket vezetknek jelltek (csapatot) majd bjtlssel s imdkozssal az r kegyelmre bztk ket.

-         Az apostol megy, felpt egy szintre egy gylekezetet, majd bellt vezetket s tovbb megy. A Szent Szellem vezetse alapjn tudja, hogy mikor kell ezt tennie, s nem l r arra a gylekezetre vekig, mondvn ez az n gylekezetem, n alaptottam, n vagyok a vezet …… A kotls a kiscsibit, mikor eljn az ideje, kiengedi a szrnyai all, hogy nll letet ljenek.

-         Mindig visszatrtek az Antikhiai gylekezetbe s mindenrl beszmoltak, majd a gylekezet ldsval jra kimentek a kvetkez misszis tjukra.

 

Ezrt elhvjuk most Jzus nevben azokat az Isten szerinti apostolokat, akik az Ige szerint cselekszenek. De elszltjuk Jzus nevben az Antikhiai gylekezeteket is, amely apostoliv vlva feln arra, hogy ilyen igei kikld gylekezett vlhasson.

Az Antikhiai gylekezet nhny jellemz szempontjai:

 

-         apostoli tantsokon nvekszenek a hivk

 

-         adakoz gylekezet (csel.11.29) Itt azonban meg kell ltnunk azt, hogy a hivk pnze, amelyet adakoztak, nem a vallsos babiloni rendszer mkdtetsre lett kltve, hanem a szentek szksgeire. Nem pletek fenntartsra, rezsi kltsgekre, vagy a psztor magas hiteleinek a kifizetsre, nem egy vallsos intzmnyrendszer mkdtetsre pazaroltk a pnzeket. Isten azt mondja, hogy az adomnyok szent sszegek, s nem hoznak ldst a hivk szmra, hogyha az a babiloni rendszert tmogatja.

 

-         hallgattak a Szent Szellemre s engedelmeskedtek annak: Csel. 13:2

 „gy szlt hozzjuk a Szent Szellem: Vlassztok kln a szmomra Barnabst s Sault arra a feladatra, amelyre elhvtam ket.”

 

-         kikld gylekezet – aki tudja, hogy a szolglati ajndkok nem azrt adatnak, hogy ott ljenek a gylekezetben hossz vekig, mert kiskorsgban maradnak, hogyha nem kldik ki ket a megfelel idben szolglati terletre, illetve szakadssal fognak elmenni abbl a gylekezetbl. Sok gylekezeti szakadsnak ez a f oka, hogy a gylekezet nem ismerte fel a felnvekv ajndkot, aki rett vlt a szolglatra, s akit ldssal kellett volna tjra bocstani, gy, hogy oda mindig vissza – visszarkeznek beszmolni.

-         Anyagylekezet volt az antikhiai, ahol gylekezetalaptsi feladattal elltott csapatokat kldtek ki. Kellenek Magyarorszgon ilyen gylekezetek.

-         Csel.13:1 „prftk s tantk is voltak” – szolglati ajndkok fel tudtak nvekedni benne az rett nagykorsgra, mert nem voltak lenyomva, leuralva vagy kontroll alatt az utols sorban. A vezet nem tekintette ket rivlisnak, amikor felnvekedtek.

-         A Szent Szellem ajndkai is mkdtek ezltal a gylekezetben, nem csak a psztoron keresztl mkdtek az ajndkok.

 

Isten ma ilyen Antikhiai gylekezetet akar s fog megszlni Szelleme ltal Magyarorszgon is s mindentt a vilgon.

Ezrt engedjk, hogy a Szent Szellem vgezze a munkjt, hogyha sztszrta a gylekezeteket, az is azok javt munklja, lsd Jeruzslem. Mert az, aki tudja mit s hogyan vgez.  Hogyha a sztszrats nem trtnt volna meg, hanem megmaradt volna az evanglium a zsidknl, akkor mi ma lehet, hogy nem lennnk megvltva.

Isten volt az, aki nem engedte, hogy „belljon” az a gylekezet egy vallsos menetbe s elkezdjen hagyomnyt polni, vagy nosztalgizni Jzus krl, aki mr „sajnos” testben nincs kztk.

j kihvs, j feladat vrt a Jeruzslemi gylekezetre, hiszen nem azrt kaptk a Szellemi ajndkokat, s a szolglati ajndkokat, hogy rajta ljenek, s maguk lvezzk csupn.

 Egyltaln nem! Azrt kaptk, hogy elmenjenek – e szles vilgra hirdetni Isten Kirlysgnak evangliumt.

„Kikldte ket a Szent Szellem.”

Hogyha Jeruzslemben ez a sztszrats Isten akaratbl nem trtnt volna meg ldzs formjban, akkor ez a gylekezet is ugyangy „bellt” volna, mint aztn az vszzadok sorn mindegyik, hiszen minden breds lefulladt eddig hosszabb – rvidebb id utn.

 

De az els bredsrl Isten gondoskodott, nem hallhatott el addig, amg el nem jutott az evanglium zenete a pognyokhoz. gy ennek a sztszratsnak kvetkeztben jtt ltre az Antikhiai gylekezet.

 

Nzzk meg ezt a gynyr fejldsi folyamatot:

 - volt egy szrvny gylekezet, amely az apostoli tants s szolglat ltal magasabb szintre jutott azzal, hogy Saul s Barnabs szolglatt elfogadtk.

- Majd amikor ksbb a Szent Szellem vezetse szerint kikldtk ket misszii munkra, az mr egy szellemi szinttel ismt magasabb fejldst mutat.

 

 

Mg egy dolog: Figyeljk meg milyen ez az Antikhiai gylekezet: kikldte Barnabst s Plt, akik „ervel hirdettk Isten zenett” az r pedig jeleket s csodkat tett az apostolok ltal.

De: a jeleket s csodkat Plk nem vittk magukkal a gylekezetbl. Attl, hogy k elmentek, a gylekezetben tovbb mkdtt Isten Szelleme s kenete.

Ne legyetek kedves hivk abban a hamis hitben, hogy Isten csak egy embert tud hasznlni, csak a psztor, a cscsvezet, a „megkzelthetetlen s ptolhatatlan psztor.”

Ma annak vagyunk szemtani ppen, hogy Isten ezt a hamis gondolkodsmdot dnti meg. Isten elveszi a gylekezetek „aranyborjjt” s szelleme ltal apostoli gylekezetekk formlja (szeretn) a mai „bellt” gylekezeteket.

j apostolokat hoz el, elhozza a ni szolglatot, prftkat, tantkat s bepti a Testbe ket. Ne lljuk tjt ennek a munknak, mert a Szent Szellem ezt vgzi, rendet csinl a ltszlagos rendetlensgbl.

Sokan nem rtik mg, de azokat a folyamatokat, amelyeket Isten ma vgez az egyni s a kzssg letben is, mind ezt a clt szolgljk.

Vezetket fog elhelyezni s kikldeni misszis terletekre. Olyanokat, akik sok – sok ven t gy ltek egy helyen, mint tykany a kiscsibken. Isten Szelleme elkezdi kirobbantani ket s elindulnak els misszis tjukra, mint Barnabs s Pl.

 

Isten szerinti apostolok jellemzje mg ezen igk szerint:

-         visszatrnek az anyagylekezethez egy idre, ott beszmolnak, elszmolnak, egy ideig ott vannak, majd ismt tovbb mennek (18:23)

-         szolglatuk nem egy gylekezethez kttt, ez a psztorra jellemz

-         Figyeljk meg: Barnabs s Pl legtbbszr akkor ment tovbb egy vrosbl, amikor meneklnik kellett onnan (14:6) (16:22) (20:3) nem mindig imdsggal s ldssal bocstottk ket tjukra.

-         Kikldets a nemzetekhez

 

A Jeruzslemi gylekezet jobbra a zsidk fel szolglt, de az Antikhiai gylekezet kldetse inkbb a pognyokhoz, a nemzetekhez szlt elssorban.

 

Jzus tantvnyainak csak addig kellett Jeruzslemben maradnia, amg fel nem ruhztattak mennyei ervel, azutn szt lettek kldve szerte a vilgba, de nem egy ember ment mindenhova, s nem csak egy gylekezet vitte a j hrt. Hanem gy terjedt az evanglium, hogy a Jeruzslemi gylekezet elhvsa alapveten megmaradt a zsidk fel, hanem munksok mentek ki onnan mindenfel gylekezeteket alaptani.

gy volt ez Antikhiban is, ahonnan a tz Jeruzslembl rkezett, de a hivk nem mentek vissza Jeruzslembe ismt a rgi gylekezetbe jrni, hanem tovbb terjesztettk az evangliumot ott, ahol mg nem hallottk azt.

Ma azonban azt ltjuk, hogy a gylekezetek gyakran nmagukat tplljk, nmagukat evanglizljk vekig. Persze, hogyha nincs tz, akkor nincs az evanglistknak s az evangliumnak ereje.

Elszr van Jeruzslem…….”maradjatok Jeruzslemben, amg ezt a mennyei ert meg nem kapjtok.”  (Luk. 24:49)

Ma azt ltjuk, hogyha vgzik is az rmzenet hirdetst, de enlkl a mennyei er nlkl teszik azt, mg nem voltak a felhzban, mg nem vettek mennyei ert.

Apostoli gylekezetekk, kikld anyagylekezetekk akkor vlnak, hogyha elszr rszesltek a Szent Szellem tzkenetbe.

Vrosok fel eredmnyesen szolglni, hitelesen terjeszteni az rmhrt ervel s hatalommal, akkor lehetsges, ha a Szent Szellem valdi termszetfeletti kenetben, tzkeresztsgben rszeslt a gylekezet s a hivk.

Ezutn az r fog gondoskodni a munksokrl, az j gylekezeteket fogja Szelleme ltal ltrehvni, nem emberi blcsessg s erltets ltal fognak megalakulni, s nem akkor, hogyha valakinek van a vrosban teolgiai diplomja, vagy gyakorlata.

 

Az Antikhiai gylekezetet a Szent Szellem alaptotta, nhny pognybl megtrt ciprusi s czirnei hivbl. Az apostolok akkor kapcsoldtak be, amikor hallottk a hrt arrl, hogy Antikhiban Istenhez fordultak sokan. Az apostolok teht a Szent Szellem elkezdett munkjba lltak bele.

Felismertk, hogy Antikhiba megszletett egy Mennyei kezdemnyezs s abba k bekapcsoldtak, hogy ott a munka tovbb tudjon nvekedni; leraktk az alapokat, kineveztek vezetket, majd tovbb mentek.

 

Figyeljnk meg mg egy fontos esemnyt a Csel. 13.-ban.

Itt gy ltjuk a szriai Antikhiai gylekezetet, mint ahol mr prftk s tantk is voltak, s ahol mr Barnabst s Sault, mint apostolt s prftt is kikldtk az evanglium hirdetsre.

Pl apostol Pfoszban egy hamis prftval konfrontl elg kemnyen, Barjzussal, akirl azt olvassuk, hogy: ”mindig igyekezett a kormnyz kzelben maradni.”

Itt egy olyan szint varzslst ltunk, amely a politikt befolysolta s a kormnyzst, gy ezltal az egsz vrost a hatalma alatt tartotta ez a stt szellemi er.

Pl itt egy szellemi hatalomvltst vgzett el, amikor leleplezte  a varzslst, s tletet szlt r.

A helytart mr nem neki hitt a tovbbiakban, hanem Jzus Krisztusnak, akit Pl hirdetett.

 

Pl egy kikld gylekezet tmogatsval szolglt s nem egyedl, hanem Barnabssal, s a Szent Szellem tmogatsval s kldetsvel.

-         Kikld gylekezeti httr, - Szent Szellem ltali kiklds, - s apostolok – prftk egytt: ez a titka annak, hogy az apostolok hatssal legyenek a politikai kormnyzsra, a vrosokra s a pogny varzslsra.

Figyeljk meg, hogy a Biblia ettl a perctl kezdve Plt nem Saulnak nevezi tbb, hanem Plnak. (Saul a hber neve volt.)

 

Azt mondta a Szent Szellem, hogy a prftai istentiszteleten, amikor ezt kihirdetem, azon a napon, nyelveken imdkozssal ltre szltjuk ezeknek az igknek a valsgt Magyarorszgon.

Halleluja!

 

Apostoli gylekezetek indulnak el.

Gylekezetplntlsok szletnek meg, mert kiment a prftai sz. A Szent Szellem kibocstotta az r Szavt: Legyenek apostoli gylekezetek orszgunkban. Menjetek el s tegyetek tantvnny minden npet.

A Szent Szellem ezen a napon rnk rasztja ez a kenetet, megterhel bennnket gylekezetplntl kenettel, bernykozza a szellemnket, s kikld ervel, tzzel.

Azt mondta az r: a harcokat megharcolttok, kezddhet az ptkezs munkja.

 

Apostolok tovbbi ismrvei:

 

-         l, aktulis, mindig friss Szent Szellemtl szrmaz kinyilatkoztatsokkal szolglnak, nem 20 ves borral.

-         Sok – sok idt tltttek az elmlt 3- 4 vben az r jelenltben. Jzus ma azokat az apostolokat hozza el, akik az elmlt vekben szszerint Vele voltak, az szoros jelenltben, a tantvnysg tjt jrtk. Olyan apostolokat hoz el, akik ezid alatt nem a munka taposmalmban ptettk Babilont,vagy a sajt letket, akik nem a tv. s az internet eltt idztek, hanem a vele val Tallkozs Strban.

-         Jzus igazi apostolai az elmlt vekben szvtk magukba a Mennynek a lgkrt, a kenetet, a Szent Szellem tantsait, kinyilatkoztatsait, jelenltt. Jl teletlttt Mennyei Puttonnyal jnnek el, s azt trjk Isten npe el, amit a felkszts ideje alatt Jzus megtantott a szmukra.

 

Isten npe, ne hagyd magad becsapni, mert vannak hamis apostolok, akik a karizmatikus beszdkkel el akarnak trteni Isten tkletes akarattl, de nincs nluk Isten l Szava, nem Isten kldte ket. Ezek a hamis apostolok msoktl tvett szavakat, tantsokat puffogtatnak, msokat utnoznak, embereket kvetnek. (II.Kor.11:14-15) (Egysz. F.)

„A stn szolgi olyan larcot vesznek fel, hogy az igazsg szolginak ltszanak.”

 

I.Tim.6:3-5

Vannak, akik mskppen tantanak – olyan dolgokat, amelyek nincsenek sszhangban Urunk Jzus Krisztus egszsges tantsval. Ezek a hamis tantk nem fogadjk el azt a tantst, amelynek az igazi istenflelem s az Isten helyes szolglata az alapja. Ezek nagyra tartjk magukat, de semmihez sem rtenek igazn. gy gondoljk Isten szolglata arra val, hogy ezzel sok pnzt szerezzenek.”

 

Ezek a hamis apostolok rerszakoljk magukat a hivkre s msok gyzelmeit, szolglatnak sikereit lovagoljk meg, a msok szolglatn lskdnek, msok Istentl kapott zeneteit sajtjaikknt adjk el.

 

De Isten szolgi, akiket Isten kldtt szemlyesen, azok elmondhatjk magukrl Jnos apostollal egytt azt, hogy amit az elmlt vekben ltunk s hallottunk, azt hirdetjk nektek.

 

Akit magunk hallottunk, sajt szemnkkel lttunk (nem 20 ve, hanem most) egszen kzelrl figyeltnk, st keznkkel rintettnk.” (I.Jnos 1:1)

 

Az utols idben, amikor Isten elkldi az szolgit, a prftkat s apostolokat ezzel prhuzamosan a stn is elkldi az hamis szolgit, akik vilgossg angyalnak ltszanak, s sokakat elhitetnek.

De Isten ma a Barnabsokat s a Saulokat akarja kikldeni a Szent Szellem ltal, amint eljnnek az Antikhiai gylekezetek, akik felismerik s meghalljk a Szent  Szellem szavt:

 

„VLASSZTOK KLN A SZMOMRA BARNABST S SAULT ARRA A FELADATRA, AMELYRE ELHVTAM KET!”

 

gy fogja elhozni a Szent Szellem a Plokat s Barnabsokat, de elhozza s megszli az apostoli gylekezeteket is.

 

Az Antikhiai gylekezet egy ideig egy kisebb kis gylekezet volt s az Istentl kldtt apostoli – prftai szolglat volt az, amely elvezette a szellemi rettsg magasabb szintjre.

 

Van mg egy zenete itt a Szent Szellemnek az ilyen gylekezetekhez, plntlsokhoz, ahol mg apostoli vezets nlkl vannak.

Ktfle Antikhiai gylekezetrl beszl most neknk a Szent Szellem. Az egyik az, amelyikrl mr korbban sz volt, amely ma Szriban van, a msik  pedig a mai Trkorszgban van, s amelyrl gy r az ige az  Ap.csel 13:14-16 –ban:

 

„A tbbiek tovbb mentek a pizidiai Antikhia vrosba. Amikor eljtt a szombat, Pl s Barnabs bementek a zsinaggba s leltek. A trvny s a prftk felolvassa utn a zsinagga vezeti zentek nekik: TESTVREK MOST SZLJATOK, HA AKARTOK VALAMIT MONDANI, AMI JAVUNKRA VLIK.

Ekkor Pl felllt, intett a kezvel s beszdet tartott….”

 

Pl eszerint a msodik misszis tja sorn jrt egy msik Anikhiai gylekezetben, amely gylekezet mr szintn megvolt, de most befogadtk az apostoli tantsokat, ltst, vezetst ezltal apostoli gylekezett vltak.

 

Ez a gylekezet, nemcsak hogy befogadta az apostoli szolglatot, hanem a 42.43.vrsben azt olvassuk, hogy:

 

„Az emberek krtk ket, hogy a kvetkez szombaton is tantsanak ezekrl. A zsinaggbl mind a zsidk, mind a ms nemzetekhez tartozk kzl, sokan kvettk Plt s Barnabst.”

 

Isten Szelleme ezt akarja elvgezni azokban a gylekezetekben, ahol ma mg nincs apostoli – prftai tants s vezets, lts, hogy fogadjk el, ismerjk fel azokat, akiket Isten oda kld, mert ez ldst hoz annak a gylekezetnek s vrosnak is.

 

Amikor egy gylekezet befogadja az Istentl kldtt igazi apostoli szolglatot, annak a gymlcs ez lesz:

A kvetkez szombaton, a vrosbl majdnem mindenki sszegylt, hogy hallgassa Isten zenett.”

Mindkt gylekezet vgig ment az apostoli gylekezett vls folyamatn, Plk szolglata nyomn.

 

Jzus nevben ltre szltjuk ezekben a napokban a kikld apostoli gylekezeteket is s a fogad gylekezeteket is, amelyek ezltal apostoliv fognak vlni.

Imdkozunk azrt, hogy a gylekezetek vljanak fogadkpess az apostoli vezetsre s tantsokra, hogy azutn k is kpesek legyenek a szellemi rettsg mg magasabb szintjre jutva szolglati ajndkokat kikldeni az r vgs aratsba.

 

Ezeket a folyamatokat vgzi a Szent Szellem napjainkban, s azt kri tlnk, hogy mozduljunk egytt Isten Szellemnek munkjval.

Meg fognak szletni az Antikhiai gylekezetek valsgosan Magyarorszgon is Jzus Nevben.

 

Legyen neknk a Te beszded szerint Uram!

2013-10-11

Suchn S. Ilona